Dětské trávicí ústrojí

K výskytu koliky, zejména po porodu císařským řezem, vede skutečnost, že kojencům chybí střevní mikroflóra, takže jejich trávicí ústrojí je nezralé. Správnou výživou můžete systematicky podporovat zrání střevních tkání a rozvoj střevní mikroflóry.

Kromě kojení nebo krmení mateřským mlékem zde může hrát zásadní úlohu výživa s probiotiky, která od samého začátku napomáhá růstu „zdravé“ střevní mikroflóry.

Zvláštní výživa může napomáhat střevní mikroflóře

Nové výsledky z rozsáhlé studie zabývající se kojenci ukázaly, že pláč kojenců způsobený kolikou lze významně omezit podáváním přípravku Lactobacillus reuteri Protectis jednou denně – funguje mnohem lépe než jiné běžné přípravky.

Lactobacillus reuteri Protectis je probiotikum, které bylo původně izolováno z mateřského mléka. Probiotické organismy se do střev dostávají živé a osidlují střevní tkáň. Mohou tak potlačovat výskyt celé řady škodlivých mikrobů a napomáhat růstu prospěšných bakterií.

Kojenci, kteří ve své stravě kromě mateřského nebo umělého mléka dostávali Lactobacillus reuteri Protectis, začali být klidnější a dokázali mléko trávit lépe a rychleji.

Dětské kapky obsahující Lactobacillus reuteri Protectis jsou k dostání pouze v lékárnách jako doplněk stravy, určený k výživě v případě trávicích obtíží (špatné trávení a vstřebávání stravy), např. kojenecké koliky způsobené nevyváženou střevní mikroflórou.