Další obtíže

Nejen miminka, ale i děti a dospělí mívají čas od času zažívací potíže. Novorozence trápí nadýmání a kolika, větší děti a dospělé především průjem či zácpa. Jednou z příčin bývá nedostatek správných bakterií v trávicím systému.  K harmonizaci dětského bříška i střevní mikroflóry může i ve vyšším věku přispět opakované podávání mléčné bakterie Lactobacillus reuteri Protectis, a to zejména v těchto případech: 

Průjem

Akutní průjem přichází náhle. Způsobit jej mohou viry nebo bakterie, které napadají trávicí systém. Zejména u dětí, těhotných žen a seniorů je průjem nebezpečný, kvůli rychlému odvodnění organismu hrozí dehydratace. V rámci terapie průjmu je prvořadý dostatečný přísun tekutin a také obnova střevní rovnováhy pomocí příjmu správných bakterií (Lactobacillus reuteri Protectis).

Antibiotika

Pro zažívací trakt dětí i dospělých bývá zátěžová léčba antibiotiky. Kromě patogenních mikroorganismů často likvidují i prospěšné bakterie v tlustém střevě, čímž může dojít k přemnožení škodlivých bakteriálních kmenů. Odborníci již standardně doporučují doplnit léčbu antibiotiky přípravky obsahující bakterie potřebné pro harmonizaci střevní mikroflóry.

Imunita

Říká se, že až 70% imunity je ve střevech. Schopnost organismu odolávat nemoci jde tedy ruku v ruce se stavem trávicího traktu. Současným trendem v prevenci i rekonvalescenci onemocnění souvisejících se sníženou imunitou je harmonizace trávicí soustavy a rozvoj zdravé střevní mikroflóry. Projevem snížené obranyschopnosti organismu mohou být například časté virózy, ale i atopický ekzém.